2015-10-28 | Kūrybinės dirbtuvės "Rankų darbo lėlės"

2015 m. spalio 28 d. Klaipėdos lopšellio-darželio “Dobiliukas” menų kambarėlyje vyko neformaliojo ugdymo pedagogų ir ikimokyklinio ugdymo auklėtojų kūrybinės dirbtuvės “Rankų darbo lėlės”. Į kūrybines dirbtuves atvyko pedagogės iš Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų : “Linelio”, “Papartėlio”, “Versmės. “Volungėlės”, “Vyturėlio”, “Nykštuko”, “Šaltinėlio”, “Regos ugdymo centro”.

Neformaliojo ugdymo pedagogė Aušra Žukauskienė dalijosi savo patirtimi kaip pasigaminti lėlę iš įvairių netradicinių medžagų. . Lėlės kūrimas šiek tiek skiriasi nuo įprastos pasaulio tvarkos, taigi, jokių griežtų taisyklių ar formų nėra. Šir kūrybinis procesas šiek tiek primena abėcėlę, ją išmokęs kiekvienas rašo savo stiliumi.

Kiekviena lėlė – tai dalelė paties autoriaus, jo vaikystės atspindžių ir neišsakytų svajonių… Jei autorius kuria nuoširdžiai, pažadinęs savyje tyrumą, jo lėlė bus jam lyg sielos laiškas… Net ir vienas toks kūrinys gali padėti save pažinti naujai. Viskas prasideda nuo minties, vaizdinio kurį atsinešate. Galbūt jis labai miglotas ir kintantis, bet vaizduotėje jau gyvena…