2013-11-21 | Kūrybinis projektas „Kūrybiška mokykla“

Lapkričio 21 dienos vakarą Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Dobiliukas“ šurmuliavo kūrybinis projektas „Kūrybiška mokykla“ su kūrybine programa ,,Būti savimi“. Atvykę svečiai iš Klaipėdos pedagogų švietimo centro, vaikų tėveliai, pedagogai iš kitų ikimokyklinių ugdymo įstaigų džiaugėsi „dobiliukiečių“ kūrybiškumu. Jaukioje, žvakių liepsnelėmis ir susirinkusiųjų šypsenomis, „Dobiliuko“ moterų ansamblio (vadovaujamo muzikos vadovės Rimos Butienės) dainomis, pedagogių Virginijos Čeledinienės ir Laimos Prialgauskienės skaitomomis eilėmis sušildytoje salėje, svečiai su susižavėjimu ir nuostaba apžiūrėjo eksponuojamus rankdarbius.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Jonušauskienė pristatė dekupažo technika dekoruotus pačius įvairiausius daiktus, kurie buvo prikelti antram gyvenimui arba kaip tik pasendinti ir paversti nuostabiu provanso stiliaus interjero akcentu.
Auklėtoja Vaida Giedrytė nustebino susirinkusiuosius netradiciniais išsiuvinėtais kalėdiniais atvirukais, kurių ypatingai su pasveikinimu laukia artimieji kaip stebuklingo prisilietimo dėl į juos įdėtos kūrėjos meilės, šilumos.
Auklėtoja Irena Petreikienė pasidalino su susirinkusiaisiais savo pomėgiu – mezgimu ir pristatė numegztus žaisliukus – nykštukus Kalėdų eglutei. Pasak šios auklėtojos, mezgimas ją lydi nuo vaikystės, kai mama išmokė numegzti pirmąsias kojines, tad šis pomėgis ilgą laiką buvo lyg savotiškas būdas aprengti šeimą, nes mezginiai įvairiausio pobūdžio: nuo kojinių iki šaliko, nuo megztinio iki suknelės, o neseniai atsirado sumanymas megzti žaisliukus ir taip netradiciškai pasipuošti per didžiąsias metų šventes.
Dailės mokytoja Aušra Žukauskienė pristatė savo kūrybą: pieštus paveikslus, kurtas lėles, tapybą ant šilko. Ji atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad piešimu susižavėjo nuo trijų metukų, tad jau nuo mažų dienų jautė meilę dailei, o vėliau šis pomėgis tapo ir darbu, nes dabar šio meno subtilumų ji moko vaikučius. Juk, pasak kūrėjos, dailė suteikia puikią galimybę atsipalaiduoti, nusiraminti, pabėgti nuo kasdienybės. Pastaruoju metu mokytoja Aušra labai pamilo tapybą ant šilko, tad šio meno įkvėpta sukūrė daugybę originalių aksesuarų, leidžiančių interjerą pagyvinti įdomiomis detalėmis, o ne tik save, bet ir draugus, bičiulius pradžiuginti originaliomis šilko skarelėmis.
Auklėtojos Virginija Žilienė ir Jolanta Ruikienė supažindino susirinkusiuosius su abi jas vienijančiu pomėgiu – karpiniais. Auklėtojų nuomone, karpiniai žavi originalumu, nors ir reikalauja ypatingo kruopštumo, bet tuo pačiu padeda atsipalaiduoti.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Vitkauskienė pasidžiaugė pagaliau atradusi pomėgį – užfiksuoti akimirką. Ji, fotografijos menu susidomėjo būdama šešiolikos, kai gavo pirmąjį fotoaparatą nuo tėčio, tad nuo to laiko pedagogę lydi begalinis noras pastebėti aplinkoje grožį ir jį užfiksuoti nuotraukoje.
Auklėtojos Inga Kontrimienė, Justina Valančienė ir Ingrida Petrylienė pasiūlė pasinerti į užburiantį origamio meną. Jos teigė, kad žmogus, nors vieną kartą patyręs origamio pasaulio patrauklumą, susižavi šio pasaulio teikiamais stebuklais, kurie kaskart vis naujai ir naujai atgyja, kuriant lankstinį. Ir taip kaskart vis naujas ir naujas stebuklas. Origamio menas – tai lyg terapija po sunkios darbo dienos.
Kai visų susirinkusiųjų sielos prisipildė kūrybinio džiaugsmo, šventinio susibūrimo pabaigoje direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Jonušauskienė pastebėjo, kad „žmogui reikia tiek nedaug, trupučio džiaugsmo, trupučio laimės ir gabalėlio pyrago...“, tad ir pasiūlė svečiams pasivaišinti kepiniais, kuriuos iš ekologinių produktų iškepė auklėtojos Nijolė Teresėlė Pukšmienė, Inga Kontrimienė ir Vaida Giedrytė.
Susibūrusios į vieną būrį, „Dobiliuko“ pedagogės susirinkusiesiems suteikė džiaugsmo ne tik sielai, bet peno ir kūnui. Galima tik pasidžiaugti šios įstaigos gebėjimu „Būti savimi“ ir palinkėti kūrybinio polėkio.

Gerąja darbo patirtimi dalijasi auklėtoja-metodininkė Justina Valančienė.