2018-11-30 | Projektinis mėnuo


Ruduo tai laikas, kai norisi šviesos ir šilumos... Tad visą lapkričio mėnesį Klaipėdos lopšelio-darželio „Dobiliukas“ bendruomenė aktyviai dalyvavo projekte „Šviesos ir tamsos, dienos ir nakties kaita“. Projekto inciatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Justina Valančienė.

Projekto „Šviesos ir tamsos, dienos ir nakties kaita“ tikslas – tyrinėjant, eksperimentuojant pastebėti šviesos ir tamsos kaitą, suvokti dienos ir nakties svarbą, įtraukti ugdytinių šeimas į projektinę veiklą.

Projekto metu vaikai su pedagogais, eksperimentuojant aiškinosi, kas skleidžia šviesą, susipažino su paros dalių nuoseklumu, išbandė įvairius šviečiamuosius įtaisus, atliko bandymus tamsoje. Projektinėje veikloje aktyvūs buvo ir ugdytinių tėveliai, kurie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Moliūgų fiesta“, „Žibintų paslaptys”, „Piešiniai kvepiantys kava“, „Advento kalendoriaus dirbtuvėlėse“,  šventinėje eisenoje „Pajausk Šv. Martyno magiją“, vakarojo prie „Arbatos puodelio pilno svajonių“, „Prie vakaro žvakelės“,

Lapkričio mėnesiui besibaigiant, neformaliojo švietimo (dailės) mokytoja Aušra Žukauskienė įstaigos pedagogus pakvietė į meistriškumo pamoką „Lėlių gamyba iš kojinių“ , kur visiems buvo taip gera kartu kurti ir savo kurtais nykštukais bei šypsenomis skleisti šviesą ir šilumą.

Projektinė veikla subūrė visą įstaigos bendruomenę bendrai, kūrybingai ir smagiai veiklai. Visiems buvo taip gera kartu pažinti dienos ir nakties paslaptis, atkleisti šviesos galią bei  pajausti tamsos magiją.