2018-04-25 | Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Respublikinė akcija „Kalba tyla 2018“


Kiekvienais metais paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnį ugdymo įstaigų, darboviečių, namų, poilsio aplinkos sukūrimą.

Šiemet tai buvo balandžio 25-oji. Tą dieną „Varliukų“ ir „Drugelių“ gr. vaikai su auklėtojomis Justina Valančiene ir Ingrida Petryliene prisijungė prie Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ organizuojamos respublikinės ikimokyklinių ugdymo įstaigų akcijos „Kalba tyla 2018“.

 Ikimokyklinukai keliavo už darželio ribų ir žaidė triukšmingus ir tylius žaidimus.  Keliaudami takeliais, vaikai klausėsi aplinkos skleidžiamų garsų, muzikavo kibirėliais, dainavo daineles. Smagiai patriukšmavę, mėgino išgirsti ir pajusti tylą, apkabindami medžius, piešdami tyloje su spalvotomis kreidelėmis ant medžių kamienų, užsidengdami ausytes ir žaisdami žaidimus „Tylos karalius“, „Skulptūros“.

Džiugiai ir išradingai prabėgo popietė, kupina vaikiško juoko, džiugesio ir ramios tylos. Ši akcija padėjo vaikams pajusti ir pasisemti gamtos ramybės bei atkreipė jų dėmesį į gausų ir nepakartojamą garsų pasaulį.