2018-02-21 | Kūrybinės dirbtuvės „Akvarelės mokykla. Pastelės pasakojimai“


            2018 m. vasario 21 d. Klaipėdos lopšelio-darželio „Dobiliukas” menų kambarėlyje vyko įstaigos pedagogų kūrybinės dirbtuvės „Akvarelės mokykla. Pastelės pasakojimai“. Neformaliojo ugdymo pedagogė Aušra Žukauskienė dalijosi savo patirtimi, pastebėjimais, pamąstymais apie akvarelės ir pastelės technikas, kvietė susirinkusius pedagogus pajausti akvarelės paslaptingumą ir pastilės subtilumą.

 

             Pasak Aušros Žukauskienės, akvarelėje glūdi ramybė, paprastumas, atskleisti tyliu menininko minties prasiveržimu, vandens lašais ir teptuko brūkštelėjimais. Čia mažiau gali būti daugiau. „Akvarelė dailėje yra tas pats, kas pjesė dramoje, gestai muzikoje, haiku literatūroje. Ji taip pat labai artima kaligrafijos menui. Akvarelės dažai yra mažų kubelių formos, lyg spalvoti „paveikslo skonio“ karameliniai saldainiai. Jie tvarkingai sudėti į mažą nešiojamą dėžutę, panašią į neįmantrią papuošalų skrynelę“ (Hans Tyrrestrup).


              Meno kūrinys pastele, Aušros Žukauskienės teigimu, atsiranda tiesiogine šio žodžio prasme iš glostymo, yra išglostytas. Pastelė reikalauja fizinio kontakto su kūrėjo ranka. Tik pirštais menininkas pajunta tolesnę potepio kryptį, intensyvumą, pradžią ir pabaigą. Todėl ji sukuria tokį meninį efektą, kurio nepasieksi jokia kita technika. Toninius perėjimus lemia pirštų prisilietimo jėga.

           

 

             Susirinkę pedagogai, kūrybinėse dirbtuvėlėse pastele ir akvarele perteikė savo nuotaiką ir spontaniškai kilusius įspūdžius. Visi patyrė kūrybinį džiaugsmą bei atsipalaidavimą perkrautoje kasdienybėje.