2018-03-22 | Sveikatiada 2017-2018


1 veikla. "Mankštiada, 2017. Bėgimo maratonas"


Pasidžiaugti bęsitęsiančiu rudeniu ir aktyviai judėti 2017 m. spalio 20 dieną visus "dobiliukiečius" kvietė pedagogai Justina Valančienė, Birutė Vitkauskienė, Mantvydas Romanas, kurie organizavo visuotinę mankštą ir bėgimo maratoną įstaigos kieme.

Fizinis aktyvumas - būtinas sveikos gyvensenos veiksnys!


2 veikla. „Sveikos mitybos mėnuo.

 „Sveikatiados“ sveikiausio užkandžio rinkimai“.


Projekto „Sveikatiada“ koordinatorė – auklėtoja Justina Valančienė kvietė visus „dobiliukiečius“ sausio mėnesį tapti „Sveikatiados“ maisto detektyvais ir kurti sveikus užkandžius.

Sveikatai palankius ir originalius užkandžius kūrė „Varliukų“, „Bitučių“, „Drugelių“, „Boružėlių“, „Žiogelių“ ir „Šimtakojų“ grupių bendruomenės.

Buvo sukurti tokie sveiki užkandžiai, kaip „Sveikuoliškos salotos „Plauk, laiveli, augsiu sveikas ir saugus!“, „Lego vėrinėliai“, „Sveikuoliški širdelių blynai“, „Saulėtosios vaisių salotos“, „Obuoliukų ir varškės tango“, „Grikių kotletai, „Vištienos salotos“,

„Sveikas užkandis su kalakutiena“.

Galima tik pasidžiaugti visų dalyvių originalumu. Juk sveikai užkandžiauti yra smagu!


3 veikla. „Metų laikai pietų lėkštėje“

Vaikai piešiniuose vaizdavo savo pietų lėkštę, kurioje atsispindėjo metų laikų spalvos. Skomantė Jonušauskaitė pavaizdavo, jog jos „sveikoje“ lėkštėje pavasarį - gėrybės iš daržo: ridikėliai, salotos, vasarą - uogos, augančios ant medžio - vyšnios, trešnės,  rudenį – grybai, o žiemą – razinos.


4 veikla. „Sveikatiados“ iššūkis – pieno kokteilis!”

Nuo vasario 15 dienos iki kovo 15 dienos vyko „Sveikatiados" maisto detektyvų fiesta Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Dobiliukas“.

„Varliukų“, „Bitučių“, „Sraigučių“, „Boružėlių“ ir „Žiogelių“ grupių bendruomenės gamino ir ragavo sveikus pieniškus kokteilius.

Sveikai gyventi mums patinka!


5 veikla. „Vandens diena, 2018“ 

Kovo 22 d. „Varliukų“, „Bitučių“, „Sraigučių“, „Skruzdėliukų“, „Boružėlių“, „Drugelių“, „Zuikučių“, „Žiogelių“, „Laumžirgiukų“, „Šimtakojų“ gr. vaikai su auklėtojomis minėjo Pasaulinę vandens dieną.

Vaikai dalijosi mintimis apie vandenį, jo svarbą žmogui ir augmenijai. Jie žaidė, eksperimentavo stebėjo ir atliko įvairius bandymus su vandeniu: spalvotus saldainius vandens pagalba pavertė spalvinga vaivorykšte, spalvino vandenį patinkančiomis spalvomis, pūtė spalvotus vandens ir putų vulkanus, atliko eksperimentą, kur spalvotas vanduo nuspalvina baltas servetėles, burbuliavo vandenį stiklinėse ir kt.

Mažieji gamino laivelius iš popieriaus, gamtinės medžiagos ar antrinių žaliavų, juos plukdė ore, vandenyje. Laivelius pūtė ir stebėjo kieno laivelis nuplauks toliau.

„Vandens dieną“ netrūko ir meninės veiklos, kaip pavyzdžiui, vaikai smagiai kūrė debesėlius, iš kurių lijo lietus, tapė ant stiklo su guašu ir margino lašelių muliažus, kūrė piešinius ant įmaučių, kurių viduje buvo vandens ar piešė ant šlapio popieriaus, kur pasirinktos spalvos liete liejosi.

Ugdytiniams ši diena buvo įspūdinga, kupina juoko, džiugesio ir naujų atradimų.